spacer
         Vitajte na neoficiálnej stránke FC OZEX SOLIVAR 1
  1
logo 1
1
header
navigation
Štatistiky
footer
Nové solivarské futbalové ihrisko by mohlo byť Pod Tajchom

Nové solivarské futbalové ihrisko by mohlo byť Pod Tajchom

Členovia Občianskej iniciatívy (OI) za zachovanie futbalu v Solivare sú po viac ako trojročnom úsilí presvedčení, že vyše 70-ročná futbalová tradícia v tejto mestskej časti Prešova sa obnoví.

Stále však chýba ihrisko, na ktorého vybudovanie žiadajú peniaze od mesta. Uviedol to dnes na stretnutí s novinármi predseda OI Pavol Straka.

Problémy nastali po tom, ako mesto predalo pozemky, kde sa nachádzalo aj futbalové ihrisko. Nový majiteľ v areáli postavil bazény a prevádzkoval aj futbalový oddiel. V roku 2008 však neprihlásil družstvo do súťaže a hráči sa rozptýlili do okolitých obecných klubov.

"Chcem zdôrazniť, že nemáme nič proti novým bazénom, ktoré tu vznikli. Sú to pekné priestory, zviditeľnili Solivar a poskytujú oddych a relax. Keďže ihrisko je nefunkčné, naším cieľom je vybudovať nové", konštatoval Straka.

V súvislosti so zachovaním solivarského futbalu OI rozbehla v roku 2009 aj petíciu, pod ktorú sa vtedy podpísalo takmer 1300 ľudí. Straka zdôraznil, že absolvovali niekoľko rokovaní s mestom a tie by mali vyústiť do výstavby nového ihriska.

Vypracovanie štúdie financovala OI z vlastných zdrojov a tá počíta s celkovými nákladmi približne 270.000 eur. Podľa jej zhotoviteľa Vladimíra Šarockého najjednoduchším riešením je výstavba v lokalite Pod Tajchom, kde sa hrávalo do roku 1960.

"Je to lokalita, ktorá majetkovoprávne nepotrebuje žiadne úpravy, je to mestský pozemok. Vzniknúť by tam malo futbalové ihrisko s rozmermi 60 krát 95 metrov. Okrem toho tam budú šatne a tribúna, ktorá bude stupňovitá a časť bude prestrešená, " vysvetlil Šarocký. Dodal, že tu vznikne plocha aj pre multifunkčné ihrisko.

Kameňom úrazu podľa neho môže byť prístupová komunikácia, o tom však rokujú s majiteľmi okolitých pozemkov.

Straka konštatoval, že v návrhu mestského rozpočtu na tento rok je zahrnutá suma, ktorá je určená na vypracovanie projektovej dokumentácie. "Budeme sa snažiť prostredníctvom poslancov za našu mestskú časť presadiť, aby sa tento rok našli aj ďalšie financie. Ak by sa podarilo sumu navýšiť o 10.000 eur, mohli by sme rozbehnúť už aj stavebné práce, " dodal Straka.

Futbaloví nadšenci majú v pláne začať predovšetkým prácou s mládežou a následne vytvoriť aj seniorské družstvo. Sú presvedčení, že s financovaním klubu, nebude problém, nakoľko majú veľa priaznivcov.

O stanovisko sme k tejto záležitosti požiadali aj vedenie mestského úradu.
"Mestský rozpočet bude predmetom rokovania zastupiteľstva 26. januára, ktorý bude obsahovať aj priority mesta v rámci investičnej výstavby. V tomto rozpočte je návrh na riešenie projektu futbalového ihriska na Solivare sumou cca 7000 eur na projektovú dokumentáciu", konštatoval primátor Pavel Hagyari.

Dodal, že zároveň k tejto problematike sa pripravuje aj stretnutie primátora, poslancov výboru tejto mestskej časti a petičného výboru.

Zdroj: pis.sk
footer
Fotogaléria
footer
Anketa
footer
Partneri
Neoficiálna stránka najstaršieho futbalového klubu na Slovensku
FanSite HK LK Prešov

Naša ikonka

FanSite OZEX-u Solivar
Ak chcete vymeniť ikonku alebo banner, kontaktuje nás TU
footer
Copyright 2005 - www.fcozex.szm.sk - All Rights Reserved | Nastaviť túto stránku ako domovskú
Register Forgot Pass?