spacer
         Vitajte na neoficiálnej stránke FC OZEX SOLIVAR 1
  1
logo 1
1
header
navigation
Štatistiky
footer
Rekonštrukcia areálu na Tajchu vyjde na 250-tisíc eur

V Solivare postaví mesto nové futbalové ihrisko

V prešovskom Solivare postaví mesto nový futbalový stánok. Presnejšie zrekonštruuje staré ihrisko na Tajchu. Hotové má byť v budúcom roku, samospráva naň vynaloží vyše 250-tisíc eur.

Solivarský futbal zanikol pred dvomi rokmi. V športovom areáli, kde sa hrával, sú dnes bazény so slanou vodou. Trávnatá plocha je vedľa nich, no v súčasnosti je nevyužívaná, pretože majiteľ areálu a hlavný sponzor niekdajšieho tímu FK Ozex Solivar odhlásil kluby zo súťaží z finančných dôvodov.

Proti tomuto kroku sa postavilo viac než tisíc signatárov petície za záchranu solivarského futbalu. Mestské zastupiteľstvo v Prešove sa zaoberalo návrhom na výstavbu nového futbalového ihriska, ktorého hlavným iniciátorom bol poslanec Miroslav Benko (Smer-SD), inak tiež medzinárodný futbalový rozhodca. "Zobrali sme materiál na vedomie a schválili výstavbu futbalového štadióna v Solivare s finančným krytím na rok 2011. Podporili sme tak športových zanietencov, ktorí chcú, aby sa vrátil do starých koľají," uviedol M. Benko, s tým, že bude vynovený areál niekdajšieho ihriska na Tajchu: "Je tam trávnatá plocha, ale nie je udržiavaná. Treba zrekonštruovať, urobiť hraciu plochu, tribúnu a ďalšie náležitosti. Rozpočtový náklad je cca 250-tisíc eur." Výstavba bude zaradená v pláne investícií na budúci rok, peniaze naň budú vyčlenené z mestského rozpočtu.

Voči návrhu bolo niekoľko pripomienok, či je výstavba solivarského futbalového štadióna prioritou pre mesto. "Finančná situácia nie je lichotivá, obraciame každý cent, bez peňazí sa nič nedá," pripustil poslanec Miroslav Benko a zdôraznil: "Pre mňa je šport na prvom mieste a vždy ho budem podporovať."

Na výbore mestskej časti hľadali s členmi petičného výboru riešenie situácie. Podľa Benka je oprava ihriska na Tajchu optimálnym riešením: "Búšil som do toho, aby sa futbal v Solivare nezanedbal, ale vrátil sa do starých koľají... Tie bazény, ktoré sú v športovom areáli, sú krásne, takže sme jednou ranou zabili dve muchy. Bude aj kúpalisko, aj futbalové ihrisko."

Nový športový stánok má vyrásť v roku 2011. Následne by mal vzniknúť aj nový solivarský futbalový klub, keďže ten pôvodný po 70 rokoch skončil. Podľa Benka budú chod klub zabezpečovať členovia petičného výboru: "Je tam nejaká partia ľudí, ktorá to zoberie do rúk a budú sponzorovať družstvá mládeže aj dospelých." Nový klub má začať družstvami žiakov a dorastencov. Ak vznikne aj seniorský tím, musí začať odznova, teda od najnižších okresných súťaží.

Zdroj: korzar.sk
footer
Fotogaléria
footer
Anketa
footer
Partneri
Neoficiálna stránka najstaršieho futbalového klubu na Slovensku
FanSite HK LK Prešov

Naša ikonka

FanSite OZEX-u Solivar
Ak chcete vymeniť ikonku alebo banner, kontaktuje nás TU
footer
Copyright 2005 - www.fcozex.szm.sk - All Rights Reserved | Nastaviť túto stránku ako domovskú
Register Forgot Pass?